PODZESPOŁY
ROCKFIN

Stale rozwijamy portfolio własnych produktów, które wykorzystujemy w układach pomocniczych turbozespołów. Należą do nich zbiorniki cieczy, filtry cieczy i gazów, separatory cieczy i gazów, zawory sterujące przepływami oraz rozwiązania zmniejszające hałas i drgania. Prace rozwojowe zostały zrealizowane ze wsparciem środków Unijnych w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020.

 

NASZE PRODUKTY

Puryfikatory

Puryfikatory koalescencyjne wydajnie, tanio i energooszczędnie usuwają wodę z olejów smarnych, paliw i innych mediów. Urządzenia te znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, takich jak: energetyka w układach pomocniczych turbozespołów, sektor oil&gas, produkcja papieru oraz innych, w których istnieje zwiększone ryzyko przedostania się wody do cieczy roboczych. Puryfikatory Rockfin umożliwiają utrzymanie niskiej zawartości wody w cieczy roboczej, dzięki czemu chronią układy przed korozją i przedwczesną degradacją.

Separatory mgły olejowej

Separatory Mgły Olejowej serii RCSG, dzięki doświadczeniu firmy Rockfin w zakresie inżynierii, gwarantują wysoki standard wykonania. Nasze przedsiębiorstwo oferuje klientom produkcję standardowych separatorów oraz wykonania specjalne, projektowane na wymiar. Urządzenia te najczęściej znajdują zastosowanie jako wyposażenie układów pomocniczych turbozespołów w energetyce oraz zbiorników olejowych smarowania maszyn wirujących w sektorze oil&gas

Filtry

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu firmy Rockfin w zakresie inżynierii filtry świecowe RFSI gwarantują wysoki standard wykonania zgodny z międzynarodowymi normami oraz cechują się niskimi oporami przepływowymi. Koszowe filtry gazu mają zastosowanie zarówno jako pierwsza zgrubna filtracja, filtry ssawne lub filtry „ostatniej szansy”. Z powodzeniem można je stosować zarówno w sektorze energetycznym w układach pomocniczych turbozespołów w sektorze oil&gas, petrochemicznym i innych.

Zawory sterujące przepływem (przełączające)

Zawory sterujące przepływem wyposażone zostały w bezpieczny i niezawodny mechanizm przełączający. Stosowane są we wszystkich systemach, w których wymaga się nieprzerwanego ruchu i możliwości prowadzenia w tym czasie prac konserwacyjnych, jak m.in. w układach pomocniczych turbozespołów w energetyce lub układach smarowania maszyn wirujących w sektorze oil&gas. Zawory przełączające współpracują z innymi urządzeniami takimi jak filtry typu duplex, wymienniki ciepła typu duplex. Zapewniają łatwą i ekonomiczną konserwację systemów pozostających przez cały czas w trybie online.

Zbiorniki atmosferyczne i ciśnieniowe

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w wytwarzaniu zbiorników atmosferycznych oraz ciśnieniowych. Zbiorniki atmosferyczne wykonujemy jako konstrukcje spawano-gięte posiadające co najmniej 10% mniejszą masę przy tych samych objętościach w stosunku do typowych zbiorników w całości spawanych. Zbiorniki posiadają odpowiednie ukształtowane elementy wewnętrzne zapewniające sprawną cyrkulację cieczy roboczej, gwarantującą odgazowanie cieczy przy obniżonym czasie retencji, co jest szczególnie istotne w układach pomocniczych turbozespołów i innych maszyn wirujących. Zbiorniki ciśnieniowe projektowane są wg standardu EN 13445 i dyrektywy ciśnieniowej PED 2014/68/UE lub normy ASME BPVC Sec. VIII Div. 1. Wszystkie zbiorniki, wykonujemy ze stali węglowych lub nierdzewnych, o szerokości lub średnicy do 3 metrów, długości do 12 metrów oraz masie do 30 ton.

Trusted by Industries